Darba drošības kultūra Latvijā aug pamazāmDarba drošības jomā vērojamas pozitīvas tendences – tā piektdien, 31. janvārī, preses konferencē atzina Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK), Valsts Darba inspekcijas, Labklājības ministrijas un Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pārstāvji. Esot uzlabojusies gan darba devēju izpratne par darba aizsardzības nozīmību, gan dažādi sociālā noskaņojuma indikatori par nodarbināto apmierinātību, turklāt arī gandrīz par trešdaļu samazinājies darba vietās bojāgājušo skaits.

Īpaši aktuālas ir darba aizsardzības problēmas mikro un mazo uzņēmumu, kā arī pašnodarbināto sektorā. Tāpat riska grupa aizvien ir arī jaunieši, kas nereti paši izturoties bezatbildīgi pret darba drošību.

Augstu darba aizsardzības kultūru nevar radīt vienā dienā – tam jānotiek pakāpeniski, atzina amatpersonas, salīdzinot to ar ceļu satiksmes kultūru, kuras attīstība notiek pamazām, ar neskaitāmu sociālo kampaņu palīdzību. Tāpēc tiek solīts turpināt darbu pie darba drošības izpratnes veidošanas, un to darīt ne tikai ar sodīšanas, bet arī skaidrošanas un dažādu atbalsta rīku palīdzību.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *