Jaunais finanšu eksperts 2012: Jevgēnija Ribkina, Jelgavas 1. ģimnāzija, “Skolēnu darbs vasarā kā vērtīga pieredze”Jauno finanšu ekspertu titulus un naudas balvu 500 eiro apmērā Swedbank Privātpersonu finanšu institūta rīkotajā skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konkursā „Jaunais finanšu eksperts” šogad izcīnījušas Jelgavas Valsts ģimnāzijas 11. klases skolnieces Laura Hippe un Maija Sabule.

Viņas savā darbā izpētīja skolēnu zināšanas par naudas vēsturi un secināja, ka vecāko klašu skolēni, salīdzinājumā ar jaunāko klašu skolēniem, ir zinošāki par naudas vēsturi un izrāda lielāku interesi par personīgā budžeta plānošanu.

Lai uzlabotu jauniešu zināšanas, darba autores izveidoja arī mācību īsfilmu, kas skaidro pasaules un Latvijas naudas vēsturi, kā arī interesantus faktus par Latvijas latu un tā pretviltošanas pazīmēm. Kopš šodienas mācību video iespējams apskatīt Swedbank Privātpersonu finanšu institūta interneta vietnes manasfinases.lv sadaļā „Jaunais finanšu eksperts” un brīvi izmantot izglītošanas darbā skolās.
Savukārt otro vietu Jauno finanšu ekspertu konferencē un naudas balvu 300 eiro apmērā ieguva Normunds Eliņš no Madonas Valsts ģimnāzijas 12. klases, prezentējot veikto pētījumu par skolēna izmaksām Madonas novadā, bet trešo vietu un 200 eiro – Haralds Lipsnis no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 11. klases par darbu, kas atklāja jauniešu attieksmi pret studiju un studējošā kredītiem.

Visiem pirmo trīs vietu ieguvējiem tiks sniegta arī iespēja pievienoties Swedbank Privātpersonu finanšu institūta pētnieciskajam darbam nedēļu ilgā praksē.

Kā ziņots, 11. maijā vienpadsmit vidusskolēni no astoņām Latvijas skolām „Jauno finanšu ekspertu konferencē 2012” prezentēja savu patstāvīgo pētījumu rezultātus par savu vienaudžu attieksmi pret naudu un rīcību ar to.

Jaunieši par savu pētījumu objektiem bija izvēlējušies mācību līdzekļu izmaksas dažādās bērnu vecuma grupās, kabatas naudu, skolēnu darbu vasarā, augstākās izglītības maksu Latvijā un ārzemēs, studiju kredītus, kā arī savu vienaudžu zināšanas par naudu un ātrajiem kredītiem.

Konkursa finālisti tika izvēlēti no vairāk nekā 240 konkursam “Jaunais finanšu eksperts 2012″ pieteiktajiem skolēnu darbiem. Labākos darbus izvēlējās neatkarīgu ekspertu žūrija, kurā bija pārstāvji no Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Universitātes, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Komercbanku asociācijas, Latvijas Studentu apvienības, kā arī jauniešu auditorijai izveidota finanšu bloga autors.

Konkursa finālistu vidū bija arī Evija Brauere, Laura Eglīte un Helēna Stavro no Rīgas 64.vidusskolas, Marija Gordeiko no Rīgas Ostvalda vidusskolas, Liāna Odiņeca no Dagdas vidusskolas, Oskars Niks Mālnieks no Priekuļu un Jāņmuižas Valsts tehnikuma un Jevgēnija Ribkina no Jelgavas 1.ģimnāzijas.

Pasākuma dalībniekus konferences atklāšanā ar uzrunu sveica Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs un Valsts Izglītības satura centra vadītājs Guntis Vasiļevskis. Savukārt Swedbank Privātpersonu finanšu institūta direktoreIeva Use-Cimmermane prezentēja institūta jaunākā pētījuma datus par Latvijas studentu tēriņiem un budžeta plānošanas paradumiem.

Jauno finanšu ekspertu konkurss tika organizēts otro gadu pēc kārtas, turpinot mērķtiecīgu Swedbank Privātpersonu finanšu institūta darbību sabiedrības izglītošanā par personīgā budžeta plānošanu un tās nozīmi ikdienā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *